Bulgarian Bag

bulgarian
Fitness X-Ray przedstawia zajęcia z Bulgarian Bagiem, czyli workiem bułgarskim :)
Bulgarian Bag to nietypowa torba treningowa, która dzięki swojej prostocie i wszechstronności została doceniona przez zapaśników, zawodników BJJ, MMA oraz Specnaz.
Potwierdza to tylko tezę o ogromnych możliwościach płynących z treningów na worku bułgarskim. Zakres ćwiczeń z workiem bułgarskim jest praktycznie nieograniczony i co najważniejsze angażuje najistotniejsze partie mięśniowe. Mamy więc możliwość skupienia na bicepsie, tripcepsie, przedramionach i ramionach (wszelkiego rodzaju uginanie i prostowanie ramion, wyciskanie itp) ale również mięśniach brzucha czy ud (skręty tułowia, skłony, wykroki, półprzysiady i przysiady). Przy kalistenice worek można wykorzystać do zwykłych pompek oraz do pompek w podporze tyłem. Jednak ćwiczeniami wręcz idealnie nadającymi się do wykorzystania worka bułgarskiego są wymachy i „młynki”.
Worek służy głównie do rozwoju dynamiki ruchu i pracy mięśni przy średnim obciążeniu, ale również świetnie się sprawdzi przy spalaniu dużej ilości kalorii i tkanki tłuszczowej.
Bulgarian Bag może okazać się wspaniałą alternatywą dla treningów na siłowni oraz świetnym pomysłem na aktywny wieczór.

Aby w pełni oddać wizerunek treningów z workiem Bułgarskim, odsyłamy do poniższego filmiku:

 


Serdecznie zapraszamy na zajęcia we wtorki o godzinie 20:00 :)
Prosimy o potwierdzenie swojej obecności w klubie na ul. Sandomierskiej 112 lub pod nr. tel. 041 343 24 69
Pozdrawiamy,
Team Fitness X-Ray :)